Ettevõttest

2. augustil 1993. aastal pärast Laekvere ühismajandi lagunemist loodi Eesti erakapitalil põhinev ettevõte Laekvere PM OÜ. Alates 2018. aastast kuulub Laekvere PM OÜ Artiston Gruppi.

OÜ Laekvere PM tegeleb taime- ja loomakasvatussaaduste tootmise, varumise, töötlemise ja müügiga ning põllumajanduslike teenustööde osutamisega. Põhitegevusaladeks on piimakarjakasvatus, teravilja- ja kaunviljakasvatus ning õlitaimeseemnete kasvatus.

Oma tegemistes proovime olla innovaatilised, kuid samas järgida traditsioonilise põllumajanduse tavasid. Panustame efektiivsesse ja jätkusuutlikku põllumajandusse.

 

Teraviljakasvatus

Kasvatame peamiselt rapsi, nisu, otra, kaera ja uba. Oma piimakarja jaoks kasvatame ka rukist ja tritikalet. Rapsi ja teravilja kasvupind on kokku 1500 ha. Vähemalt veerand meie kasutuses olevast maast on rohumaa, millelt varume sööta piimakarja tarbeks. Lisaks sellele kasvatame ka maisi, millest teeme loomadele silo.

Loomakasvatus

Laekvere farmikompleksi vanem osa valmis aastal 2005 ja uuem osa valmis aastal 2011. Kokku on farmikompleksis on 600 loomakohta. Keskmine piimatoodang lehma kohta on 11 000 kg.

Kontaktid

Margo Klaasmägi

juhatuse liige

põllumajandusvaldkonna juht

(+372) 50 52 494

margo@artiston.ee

Eha Liivak

haldusjuht

(+372) 32 20 892

eha@artiston.ee

Evi Talur

raamatupidaja

(+372) 50 87 590

evi@artiston.ee

Jaak Flink

taimekasvatusjuht

(+372) 56 571 233

jaak@artiston.ee

Siim Siiman

loomakasvatusjuht

(+372) 51 40 619

siim@artiston.ee

Tõnis Klaasmägi

tehnikajuht

(+372) 58 084 190

tonis@artiston.ee

Teet Põldoja

tehnikajuhi abi

(+372) 50 29 941

teet@artiston.ee

Triin Kirsimäe

agronoom

(lapsehoolduspuhkusel)